مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم1 تیر 1403

پرداخت یارانه کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی مغایرتی با مصوبه مجلس ندارد

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم رشت، پرداخت یارانه کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون ایرانی را مخالف مصوبه مجلس ندانست.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر نماینده مردم رشت، اعطای یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به مردم را بیانگر ضعف مجلس ندانست و تصریح کرد: این ضعف مجلس نبوده بلکه هنر مجلس است که دولت را ملزم به اجرای قانون کرد، حال اگر دولت می‌خواهد افزون بر مصوبه مجلس، یارانه ۱۰۰ هزار تومانی نیز به ۳۰ میلیون ایرانی ظرف مدت ۴ ماه پرداخت کند، منعی ندارد.

نایب رئیس مجلس گفت: هر چند منابع این پرداخت یارانه باید مورد تایید مجلس باشد، مجلس می‌خواهد اقتصاد و معیشت مردم را ساماندهی کند و این مسئله بیانگر هنر مجلس است و نه ضعف آن.

جبار کوچکی‌نژاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن گرامیداشت هفته بسیج، راه نجات کشور را تفکر بسیجی دانست و گفت: اگر مسؤولان تفکر و اندیشه بسیجی داشته باشند و به مردم خدمت کنند، بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم با اشاره به قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی عنوان کرد: نهایتا پس از مقاومت ۳ الی ۴ ماهه دولت در برابر این مصوبه که بهانه نبود بودجه برای اجرا نکردن آن مطرح می‌شد، سرانجام دولت تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است و مقرر شده یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به مردم ارائه کند. دولت قصد دارد با این اقدام، مصوبه مجلس را به حاشیه برده و مجلس را تضعیف کند.

وی با اشاره به کلام حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر در رأس امور بودن مجلس اضافه کرد: مجلس باید روی این مصوبه دولت تحقیق و تفحص کند و هر دستگاهی از اجرای مصوبه مجلس در خصوص اهدای کارت اعتباری برای تهیه کالاهای اساسی سرپیچی کند، باید مجازات شود.

کوچکی نژاد درخصوص ممنوعیت تردد بعد از ساعت ۲۱ در ایام پیک کرونا گفت: این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که هیچ تبصره‌ای برای افرادی که مجبور به تردد بعد از این ساعت هستند، در نظر گرفته نشده است. در حال حاضر عنوان شده که بسیاری از مردم در برابر فرمانداری‌ها تجمع کرده‌اند تا کارت تردد دریافت کنند، ولی کسی پاسخگوی آنها نیست، آیا این تجمعات جزو روش‌های مبارزه با کروناست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *