مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم3 مرداد 1403

دیوان محاسبات به بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی ورود کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات باید به موضوع تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی ورود کند و روسای کمیسیون های اقتصادی و بودجه هم این موضوع را پیگیری کنند.

محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: با توجه به مشکلات ارزی کشور، دو بار به رئیس کل بانک مرکزی نامه ارسال کردیم و از وی درخواست کردیم تا در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کاملا شفاف عمل کند و بگوید که این ارزها را به چه کسانی تحویل داده اند و چه کالاهایی با ارز دولتی وارد کشور شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه رئیس کل بانک مرکزی به این دو نامه مجلس پاسخ نداد بلکه یک مسئول دسته چندم در بانک مرکزی پاسخ مجلس را داد و اعلام کرد که لیست تخصیص ارز دولتی به صورت شفاف در سامانه بانک مرکزی موجود است و می توانید به آن مراجعه کنید.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: طی چند ماه گذشته این سامانه بارگذاری نشده و به روز نیست و در این شرایط هیئت رئیسه مجلس باید اجازه دهد که سوال از رئیس جمهور کلید بخورد.

آصفری تاکید کرد: حق نمایندگان مجلس است که از رئیس جمهور سوال کنند و روحانی باید در مجلس حضور یابد و پاسخگوی سوال نمایندگان در مورد نگرانی و وضعیت اسفبار معیشتی مردم باشد.

علی نیکزاد که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر، گفت:رئیس بانک مرکزی و یا معاون پارلمانی وی باید پاسخ نامه نمایندگان را دهند و بر این اساس نباید یک فرد رده چندم به این موضوع ورود کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات باید به بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ ورود کند، تاکید کرد: از روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس می خواهم که این موضوع را پیگیری کنند و رئیس کل بانک مرکزی هم باید با حضور در کمیسیون های مجلس به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *