مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم7 خرداد 1403

مجلس در جنگ اقتصادی از بخش خصوصی کاملا حمایت می‌کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با تمام توان از فعالان بخش خصوصی که در خط مقدم مبارزه با حربه‌های استکبار جهانی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور قرار دارند، حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در چهل و هشتمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق تعاون و بازرگانی استان یزد، اظهار کرد: استان یزد را استانی با مردمانی فهیم، عاقل و بسیار سختکوش می‌شناسیم، از این رو باید در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد ورود کرده و مشکلات مردم را کاهش دهیم.

وی افزود: ما در حال حاضر در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم که باید گفت بخش خصوصی در خط مقدم این جنگ قرار دارد که به طور نمونه در حوزه انتخابیه اینجانب 70 هزار بیکار وجود دارد که وظیفه است در جهت رفع مشکلات آنها قدم برداشته شود، بنابراین باید نتیجه گرفت برای اشتغالزایی باید از بخش خصوصی حمایت کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقتصاد ما دولتی و دولتی‌محور است و نگاه چندانی به امر تولید ندارد. اقداماتی که شما به عنوان فعالان بخش خصوصی انجام می‌دهید ارزش دوچندان دارد زیرا به جای سپردن پول‌هایتان به بانک‌ها به امر تولید و اشتغال توجه دارید و در جهت رونق تولید و پیشرفت کشور قدم برمی‌دارید که جای تقدیر دارد.

نیکزاد بیان کرد: شما فعالان بخش خصوصی در خط مقدم مقابله با دشمنی‌های استکبار قرار دارید که همواره تلاشتان رفع فقر، کمک به اقشار محروم، اشتغالزایی و رونق تولید است و تلاش می‌کنید که بیکاران بسیاری را به شغل رسانده و اشتغالزایی کنید که این اقدامات شما ستودنی و قابل تقدیر است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم حمایت از بخش خصوصی است در حالی که موانعی وجود دارد که باید برطرف شود لذا در این خصوص دولت و مجلس تمام تلاش خود را در راستای رفع موانع و مشکلات قرار داده تا بخش خصوصی بدون دغدغه به فکر امر تولید و صادرات باشد.

وی ادامه داد: باید اعتماد مردم را جلب کرد تا بتوانیم سرمایه‌های مذکور را به سمت تولید بکشانیم که این کار اقدام عملی می‌خواهد و باید تلاش جهادی صورت گیرد تا در جنگ اقتصادی تمام عیار پیروز شویم چرا که حربه دشمن و هدف آنها ضربه زدن به توان داخلی و تولید داخل است.

نیکزاد یادآور شد: باید اختیارات به استان‌ها تفویض شود تا موانع تولید برطرف گردد چرا که با از بین بردن یا کاهش دادن بروکراسی اداری بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، مجلس آماده است تا کمک کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما بارها به دولت اعلام کرده‌ایم که مجلس آماده است در حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم دولت را کمک کند لذا از دولت تقاضا می‌شود که به این نکته توجه جدی داشته باشد.

نیکزاد در پایان اظهار کرد: مجلس در تلاش است تا با تمام دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع مشکلات و مسائل مربوط به امر تولید و صادرات همکاری‌های لازم را داشته و در جهت رفع آنها قدم بردارد.

بر اساس این گزارش، در این نشست فعالان بخش خصوصی ضمن تقدیر و تشکر از حضور نایب رئیس مجلس در استان یزد به بیان مشکلات و مسائل موجود در امر تولید و صادرات پرداخته و از نایب رئیس مجلس درخواست پیگیری و رفع مشکلات موجود را داشتند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *